Odstúpenie od zmluvy

Do 14 dnů ode dne převzetí plnění (dobírky) můžete bez udání důvodu odstoupit od smlouvy (Objednávky). Při uplatnění tohoto případného nároku, postupujte níže popsaným způsobem. V případě, že nebudou splněny veškeré podmínky pro uplatnění nároku, nebudeme bohužel moci Vaše odstoupení od smlouvy považovat za řádné a zboží Vám bude vráceno zpět s vysvětlením, proč nemohlo být Vaše odstoupení akceptováno.

 

Nárok na uplatnění záruky zaniká v těchto případech:


- poškozením zboží při přepravě (řeší se s dopravcem při převzetí).
- porušením ochranných pečetí a nálepek
- neodbornou instalací, zacházením či obsluhou, použitím, které je v rozporu s uživatelskou příručkou
- používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svými parametry parametrům uvedeným v dokumentaci
- zboží bylo poškozeno živly
- zboží bylo poškozeno nadměrným zatěžováním nebo používáním v rozporu s podmínkami uvedenými v dokumentaci

 

Postup

 

Kompletní zboží vraťte na adresu prodejce uvedeného na daňovém dokladu, přiložte originál faktury, specifikujte druh vráceného plnění (televize, vysavač), den převzetí plnění (viz. potvrzení o převzetí dobírky) a přiložte prohlášení, že zboží je nepoškozené, plně funkční a kompletní. Dále je třeba výslovně uvést, že odstupujete v zákonné lhůtě 14 dnů. Za vrácené plnění Vám bude při splnění všech výše uvedených podmínek vrácena cena zboží ( bez poštovného), kterou jste uhradili. Peníze Vám budou zaslány poštovní poukázkou na Vaši adresu nebo na Váš účet (uvedený v prohlášení), na kterou bylo zasláno plnění, a to v co nejkratší době od převzetí vráceného zboží.

Práva a povinnosti vyplývající ze záruky poskytované na zasílané zboží a možnost odstoupení od smlouvy se řídí zejména ustanoveními §§ 52 a násl. a §§ 616 a násl. zákona č. 40/1964 Sb. občanského zákoníku a ustanoveními §§ 15 až 19 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.

 

Reklamace v záruční době:

 

1. Záruční doba je 24 měsíců.

2. Záruční doba začíná platit datem prodeje spotřebiče kupujícímu (datum splatnosti faktury).

3. V případě závady na výrobku v záruční době má zákazník právo na bezplatnou opravu výrobkunejpozději do 30 dnů od nahlášení závady. Náklady za zaslání reklamovaného výrobku si zákazník hradí sám, není tedy proplaceno. 

4. Komunikaci se servisními středisky zákazník dokladuje záručním listem, fakturou a popisem závad na reklamovaném výrobku. Tyto doklady zákazník obdrží při převzetí zboží od dopravce (záruční list + fakturu).

5. Záruční doba se prodlužuje o dobu ve které byl spotřebič v poruše.

V souvislosti s rozvojem internetového prodeje dochází k situacím, kdy si řada kupujících plete právo pro odstoupení od smlouvy do 14ti dnů bez udání důvodů s právem uplatnění reklamace. Dochází tak k častým sporům, kdy podnikatelé namítají, že jim zákazník vrátil poškozené zboží a odmítají mu vrátit peníze. Spotřebitel by si tedy měl pamatovat, že nemůže případné vadné zboží, které koupil před internet řešit tak, že se ho bude snažit vrátit do 14ti dnů. Tato lhůta je určena ke zrušení smlouvy a vrácení bezvadného zboží. Pokud spotřebitel obdrží vadné zboží, musí ho reklamovat a domáhat se svých práv plynoucích z odpovědnosti za vady.  

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie